Blog pożyczkowy

zasady brania pożyczki przez internet

Zasady brania pożyczki przez Internet

Pożyczki internetowe cieszą się bardzo dużą popularnością, to szybka i wygodna forma pozyskiwania dodatkowych pieniędzy. Choć jeszcze kilka lat temu taki sposób finansowania uznawany był za najdroższy, dziś niektóre oferty firm pozabankowych są korzystniejsze, niż kredyty bankowe.

Jak wygląda zaciąganie pożyczki przez Internet?

Zaciąganie pożyczki online jest bardzo proste, w tym wypadku formalności jest niewiele, a na dodatkowe pieniądze można liczyć jeszcze tego samego dnia po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Parametry dotyczące kwoty oraz okresu spłaty pożyczki ustala klient, zazwyczaj na stronach firm pożyczkowych można skorzystać ze specjalnych kalkulatorów lub suwaków. Następnie należy wypełnić formularz, gdzie podajemy swoje dane osobowe, a także dochody oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym. Na tej podstawie pożyczkodawca podejmuje decyzję, czy udzieli nam pożyczki, czy też nie. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz weryfikacji konta bankowego, pożyczkodawca przelewa nam pieniądze na wskazany rachunek bankowy.

Jak znaleźć najtańszą pożyczkę?

Najprostszym sposobem na znalezienie korzystnej oferty pożyczki jest skorzystanie z porównywarki finansowej typu lowcachwilowek.pl, gdzie za darmo można przeanalizować oferty poszczególnych firm pozabankowych i znaleźć taką, która będzie nam najbardziej odpowiadać. To dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, mamy też pewność, że na pewno wybraliśmy najlepszą z możliwych opcji. Obecnie większość pożyczkodawców nowym klientom udziela pierwszej pożyczki bezpłatnie w ramach promocji, tak więc nie ponosimy żadnych kosztów. Warto też pamiętać, że na zmianę decyzji odnośnie zaciągania pożyczki mamy 14 dni od dnia zawarcia umowy, w tym okresie możemy złożyć rezygnację.

Pożyczka nie dla każdego

Pożyczki internetowe, tzw chwilówki raz pożyczki ratalne bez wątpienia należą do najwygodniejszych sposobów na to, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Takie wsparcie finansowe udzielane jest jednak zazwyczaj krótkoterminowo, co oznacza, że w ciągu następnego miesiąca lub dwóch będziemy zobowiązani zwrócić pożyczoną kwotę. Jeżeli będziemy wydłużać okres spłaty lub nie damy rady spłacać rat w wyznaczonych terminach, konsekwencje finansowe mogą okazać się miażdżące. Zasady brania pożyczek przez internet są proste i jasne, niewielkie wymagania formalne sprawiają, że chętnie korzystamy z takiej gotówki, jednak nie warto brać pożyczek, jeżeli nie mamy takiej potrzeby. To dobre rozwiązanie wyłącznie w sytuacjach kryzysowych, gdy nie uwzględniliśmy danych wydatków w domowym budżecie.