Blog pożyczkowy

pozyczka-na-remont-mieszkania

Pożyczka na remont mieszkania? Weź ją na raty!

Twoje meble lata świetności mają już za sobą, żona chciałaby w końcu nową kuchnię, a sąsiad z góry nieustannie zalewa ci mieszkanie? Najwyższa pora na remont! Teraz już nie musisz tłumaczyć się brakiem pieniędzy, gdyż wszystkie potrzebne środki finansowe dostaniesz od firm pozabankowych. Zobacz jak to możliwe!

W internetowych firmach pozabankowych pożyczkę na remont mieszkania zwykle dostaniesz szybciej niż w banku. A wszystko to dlatego, że takie instytucje nie będą pytać się po co ci te pieniądze i nie będą wymagać potwierdzenia, że faktycznie planujesz przeprowadzić jakiś remont. Tutaj zasada działania jest bardzo prosta: jeśli twoja zdolność kredytowa jest na tyle wystarczająca, abyś mógł w terminie spłacić kolejne zobowiązanie, firma nie powinna robić ci problemów z przyznaniem pożyczki. Zanim jednak zdecydujesz się złożyć wniosek o pożyczkę na remont mieszkania, sprawdź dokładnie o co chodzi w tym produkcie.

Pożyczka ratalna – jak to wygląda?

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę ratalną, zwrot pożyczonej kwoty będzie odbywał się w miesięcznych ratach, uwzględniających także prowizję i odsetki. Zwykle raty te są równe, aczkolwiek niektóre firmy pozabankowe stosują politykę rat malejących, co oznacza, że z każdym miesiącem rata twojego długu będzie coraz niższa. Dodatkowo, musisz przygotować się także na dodatkowe opłaty. Koszt pożyczki może bowiem zwiększyć się np. o składkę ubezpieczenia bądź opłatę przygotowawczą. Kwoty te niekiedy bywają wliczane do raty, ale może zdarzyć się tak, że pożyczkodawca zażąda ich spłaty niezależnie od pożyczki.

Pożyczka na remont mieszkania – jak ją wybrać?

Znając już zasadę działania pożyczek ratalnych, możesz przystąpić do wyboru pożyczkodawcy. W pierwszej kolejności określ jakie wydatki pochłonie remont twoich czterech kątów. Spokojnie, nawet jeśli w trakcie prac okaże się,  że posiadane przez ciebie środki finansowe są niewystarczające, zawsze może zawnioskować o kolejną pożyczkę. W takim przypadku musisz jednak wybrać innego pożyczkodawcę, gdyż z reguły w jednej firmie pozabankowej można mieć aktywną wyłącznie jedną pożyczkę.

Kiedy będziesz już wstępnie wiedział jaka kwota pożyczki cię interesuje i na jak długo potrzebujesz pożyczyć pieniądze, wystarczy porównać oferty pożyczek np. na sowafinansowa.pl. Znajdziesz tam informacje zarówno o kosztach pożyczek w konkretnych firmach pozabankowych, jak i pozostałych wymaganiach pożyczkodawcy. Dzięki temu od razu będziesz wiedział czego spodziewać się w danej instytucji i podejmiesz najlepszy dla siebie wybór.