Blog pożyczkowy

bezpieczne-pozyczanie-online

Jak działa pożyczka samoobsługowa?

Firmy pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pożyczkobiorców, oferują finansowanie dostosowane do ich potrzeb. Obecnie aby otrzymać zastrzyk gotówki, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Sprawdź, na czym polega pożyczka samoobsługowa i dowiedz się, jakie są jej koszty.

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem Polaków, m.in. ze względu na łatwiejszą dostępność oraz formalności ograniczone do niezbędnego minimum. Przykładem może być pożyczka samoobsługowa, dzięki czemu pieniądze udaje się otrzymać bez konieczności wychodzenia z domu czy nawet telefonicznego kontaktu z przedstawicielem pożyczkodawcy.

Pożyczka samoobsługowa, czyli co?

Istota pożyczki samoobsługowej jest prosta – chodzi o możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe bez jakiegokolwiek kontaktu z pożyczkodawcą. Cała procedura odbywa się online – wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Aby otrzymać takie finansowanie, należy:

  • zarejestrować się na stronie www pożyczkodawcy
  • wypełnić wniosek bezpośrednio na stronie
  • kliknąć i wysłać formularz.

Warto mieć świadomość, że w formularzu trzeba podać kilka istotnych danych. Firma pozabankowa zapyta m.in. o dane adresowe, PESEL, wysokość osiąganych dochodów, źródło dochodów, miesięczne wydatki, liczbę i wysokość zaciągniętych innych zobowiązań finansowych. Trzeba będzie także podać numer rachunku bankowego – takiego, którego właścicielem jest osoba składająca wniosek. Dlaczego? To konto posłuży do przyjęcia pożyczki, ale również pozwoli na weryfikację pożyczkobiorcy.

Gdy tylko firma pozabankowa przeprowadzi weryfikację i wyda pozytywną decyzję, pieniądze trafiają na wskazany rachunek bankowy – bardzo często nawet tego samego dnia.

Artykuł dostępny pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-samoobslugowa-w-provident-czyli-pieniadze-na-juz/ znacznie szerszej opisuje sposób działania tego rodzaju wsparcia finansowego.

Ile kosztuje pożyczka samoobsługowa?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnej oferty firmy pozabankowej. Koszty mogą być niższe w porównaniu do pożyczki stacjonarnej, ponieważ pożyczkodawca nie ponosi tutaj właściwie żadnych kosztów związanych z obsługą klienta.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że pożyczka będzie sporo kosztować – więcej niż typowy kredyt bankowy. Nie będzie natomiast droższa od wielu innych pożyczek internetowych. Wiele zależy od konkretnej kwoty oraz okresu finansowania.

Pamiętaj, że każdą pożyczkę samoobsługową możesz spłacić wcześniej niż wynika to z umowy. Wówczas całkowita kwota do spłaty będzie mniejsza – pomniejszona o odsetki.

Gdzie zaciągnąć pożyczkę samoobsługową?

Pożyczka samoobsługowa to właściwie każda oferta pożyczek internetowych. Zanim więc zdecydujesz się na konkretną firmę pozabankową, porównaj dostępne możliwości. Weź przy tym pod uwagę kilka istotnych parametrów, m.in.:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe; dlatego daje wiarygodny obraz całkowitej kwoty do spłaty;
  • okres finansowania – powinien być dopasowany do sytuacji materialnej po to, aby móc spłacić zobowiązanie w terminie;
  • wymagane formalności – nie wszyscy pożyczkodawcy udzielają finansowania 18-latkom, niektórzy potrzebują dodatkowych dokumentów w razie niejasnej sytuacji finansowej itp.;
  • możliwość wydłużenia terminu spłaty – to opcja przydatna na wypadek trudności w spłacie zobowiązania w pierwotnym terminie.

Nie daj się namówić na pierwszą lepszą ofertę – pośpiech może kosztować się co najmniej kilkaset złotych przez cały okres finansowania.